czyli wszystko to, co wyszło spod mojej igły
poniedziałek, 10 października 2016
Niebieskie gwiazdki dla ciężarówki

 

Ciąg dalszy uzupełniania ciążowej garderoby. Tym razem dzianinowa bluzka w gwiazdki. Długi raglanowy rękaw, odcięcie pod biustem, marszczenie mieszczące coraz większy brzuch. Dekolt płytki, podwójna plisa dekoltu.

Hmm... czy tylko mi się wydaje, że uszyłam piżamę? Nie podoba mi się :(

środa, 05 października 2016
Ciążowych granatów ciąg dalszy - żeglarskie klimaty

Zaskakująco dobrze leży. Nie spodziewałam się, bo nie ufam tkaninom przy ciążowych brzuchach;) Koszula ma odcięcie pod biustem, zaś część na brzuszek ma kilka dość głębokich zakładek, które całkiem dobrze mieszczą ciążowy brzuch. Mam jeszcze trochę zapasu, ciekawe, czy do porodu wystarczy?

wtorek, 04 października 2016
Jeleniowy zestaw jesienny

Z dzianiny w jelenie uszyłam jeszcze kilka rzeczy dla młodego. Tu jesienny komplet: czapka i komin. Podszewka z czarnej dzianiny. Młody zachwycony, nosi chętnie:)

 

Dla zainteresowanych krótki tutorial pt. "robimy wykrój":

Komin:

  • kroimy prostokąt z dzianiny wierzchniej i dzianinowej podszewki- dłuższy bok o szer. głowy+2cm, krótszy bok o wys. 25cm lub więcej, ile chcecie.

Czapka:

  • kroimy 2x czapkę z dzianiny wierzchniej i podszewki, szerokość połowy czapki powinna wynosić tyle, co połowa obwodu głowy dziecka. Wysokość czapki dowolna, zazwyczaj kroję na oko;) Ale generalnie wysokość powinna być min. taka, jak połowa obwodu głowy. Na czubku głowy można zrobić dodatkową zaszewkę, ale nie trzeba.

Moja rozmiarówka
Napisz do mnie


Zapraszam do sklepu z ubraniami probiuściastymi www.urkye.pl

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć lub tekstów oraz powielanie moich autorskich projektów.
Akceptuję linkowanie do zdjęć i notek pod warunkiem wskazania źródła, czyli tego bloga.