czyli wszystko to, co wyszło spod mojej igły
niedziela, 08 listopada 2015
Zestaw zi(o)mowy 2015

(wiem, wiem, przegięłam z ilością kolorów w stroju młodego;)))

 

I jeszcze cały komplet:

W tym sezonie młody nosi straszny komplet z żółtej dresówki w potworki, w roli podszewki czarna dresówka.

W skład kompletu wchodzi za duża joł czapa, szaliko-komin regulowany napkami, rękawiczko-mitenki i ocieplacze na łydki*.

Cały komplet uszyłam z paska dresówki o szerokości 20cm:)

Mitenek nienawidzę przeokrutnie. Małe i straszliwie upierdliwe w szyciu. Nigdy więcej:P

 

*Nie-matkom może wydać się dziwne, po co szyję takie ustrojstwo. Już tłumaczę - niektóre małe dzieci mają wiecznie podciągnięte spodnie. Jeśli do tego dodamy wrodzoną niechęć do rajstopek (po matce;)), to w efekcie otrzymamy zmarznięte girki.

niedziela, 01 listopada 2015
Płaszczyk nie do końca serio.

Uszyłam w ramach relaksu;) taki oto płaszczyk zimowy dla Piotrusia. Wykrój pochodzi z Burdy dla dzieci, w oryginale płaszczyk miał jeszcze dodatkowe klapy z przodu no i nie miał smoka:)

W trakcie szycia kilka razy mocno się zdziwiłam: a to szukając wykroju na arkuszu (źle był oznaczony i musiałam przeglądać wszystkie arkusze w poszukiwaniu wykroju, cóż, pech, kiedyś musiało się zdarzyć), a to kombinując z podszewką, która nie była dobrze narysowana na wykroju. Tak jak bardzo lubię Burdę za fajne wykroje, to tak ten jest niedopracowany. Pomijając już kwestie błędnych i niedokładnych opisów, to zwróćcie uwagę na to, jak mocno płaszczyk ciągnie do tyłu. Nie podoba mi się jeszcze wielkość kaptura - OK, rozumiem, że ma być na czapkę, ale chyba trochę przesadzili.

Generalnie jestem zadowolona z płaszczyka, młody również - jak go pierwszy raz założył, to nie chciał go zdjąć:) No i ma całkiem pojemne kieszonki - zmieści ręce z resorakami. Ten model dostępny jest jeszcze w rozmiarze 92 i 104, więc pewnie uszyję mu większy, jak z tego wyrośnie.

Info porządkowe: flausz z ocieplaną podszewką. Wykrój z Burdy dla dzieci. Rozmiar 98. Szycie turbo szybkie, model wyjątkowo prosty.


Moja rozmiarówka
Napisz do mnie


Zapraszam do sklepu z ubraniami probiuściastymi www.urkye.pl

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć lub tekstów oraz powielanie moich autorskich projektów.
Akceptuję linkowanie do zdjęć i notek pod warunkiem wskazania źródła, czyli tego bloga.