czyli wszystko to, co wyszło spod mojej igły
Blog > Komentarze do wpisu
Got

Płytki, szeroki, nawet jak się pochylę, to totalnie nic nie widać;)

Kolejne podejście do płytkiego, szerokiego dekoltu zakończonego w serce. Długo kombinowałam jak podejść do tematu, by mieć odpowiednio szeroki dekolt i zakryć ramiączka od stanika. Nie mieć miliona cięć oraz skomplikowanego sposobu połączenia przodu i tyłu, co mogłoby być ciężkie do estetycznego zszycia.

Klasycznie w takich przypadkach najdłużej się wymyśla najłatwiejsze rozwiązania;) Po prostu przedłużyłam tył dodając do konstrukcji tyłu małe fragmenty przodu. W ten sposób dekolt tyłu mogę wykończyć klasyczną chowaną lamówką. Odszycie przodu odpada - po poprzednim wzorze wiem, że to się nie sprawdza. Przód z sercem jest więc podwójny i do niego wszyte są ramiona tyłu. Łatwo, prosto i estetycznie. W jednym miejscu muszę jeszcze dodać małe zaszewki konstrukcyjne by dekolt mniej odstawał. Oprócz tego jest imo całkiem spoko :)

Dekolt jest piękny, dokładnie taki, jaki miał być - szeroki, ale płytki. Z lekkim rysunkiem serca. Pod spód zmieści się każdy full-cup, a Panie Dyrektorki (pozdrawiam:)) nie muszą się martwić o niestosowność dekoltu w pracy.

niedziela, 18 lutego 2018, urkye
handmade by URKYE

Polecane wpisy

  • Komedia pomyłek

    Kolor jest ładny :P Koniec plusów. Miało być lekko, zwiewnie i w ogóle fajnie. Wyszło jak widać :D Pomińmy ten model milczeniem, nauczka na przyszłość - less is

  • Trójkąt z plisą

    Pracuję aktualnie nad takim krojem. Po drodze pojawiły się jeszcze trzy inne opcje, 2 czekają na odszycie. Plisa jest bardzo fajna, ładnie wygląda na żywo. Zdec

  • Dama Karo

    Młoda jeszcze śpi po spacerze, to wrzucę jeszcze trzeci krój. Nr 3 z nietypowym dekoltem, coś jakby karo. Na żywo mega mi się podoba, dekolt jest duży, ale przy

Komentarze
Gość: Eith, *.dynamic.chello.pl
2018/02/18 23:20:08
Jestem na tak:)
-
Gość: Hanka, *.static.espol.com.pl
2018/02/19 08:22:02
Dekolt jest śliczny. Wolałabym lekko luźniejsze rękawy.
-
2018/02/19 19:33:44
Ja wiem, że rezygnujecie z szerokości dekoltu, żeby nie było widać ramiączek biustonosza, bo nie u każdej w pracy coś takiego przejdzie, ale... ja do pracy mogę iść wyłącznie w koszuli. Czy to powód, żebym hejtowała nie-koszule? A zróbcie szeroki dekolt, spod którego wystają ramiączka - nie będzie nadawał się do pracy. I co z tego? ;) Każde ubranie musi nadawać się do biura? Kobiety już poza pracą nigdzie indziej nie wychodzą? ;)
-
2018/02/20 21:30:50
Dzięki za komentarze :)

Neiti obawiam się, że jednak grupa nie akceptująca wystających ramiączek zdecydowanie dominuje. I to nie chodzi tylko o pracę tylko generalnie o hmm... coś, czego nie wypada. Prywatnie nie mam nic przeciwko wystającym ramiączkom. Ba, nawet uważam, że mogą fajnie uzupełniać strój:)
-
Gość: Agi, *.bb.sky.com
2018/02/26 20:41:58
Dekolt przecudny - ja dyrekotorką nie jestem, ale pracuję w szkole i też wolę skromniejsze dekolty ;-) Więc z niecierpliwością czekam na ten krój, jak również powrót kukułek :-)
-
Gość: AgaM, *.wieszowanet.pl
2018/03/07 20:37:45
Świetny krój. Wreszcie coś, co idzie w stronę tego, co noszę. Nie lubię dużych dekoltow, źle się czuję, szerokich też nie, szczególnie, że mam waskie ramiona.
-
2018/09/12 14:04:48
Dekolt jest śliczny. Wolałabym lekko luźniejsze rękawy, ale to jest akurat detal. Znalezienie czegoś z odpowiednim dekoltem czasami potrafi przyprawić o zawrót głowy.
__________
sklepblawatny24.pl

Moja rozmiarówka
Napisz do mnie


Zapraszam do sklepu z ubraniami probiuściastymi www.urkye.pl

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć lub tekstów oraz powielanie moich autorskich projektów.
Akceptuję linkowanie do zdjęć i notek pod warunkiem wskazania źródła, czyli tego bloga.