czyli wszystko to, co wyszło spod mojej igły
Blog > Komentarze do wpisu
Grzybki w pętelkach

Pora na kolejny odcinek kursu szycia, a w nim krótki instruktaż szycia zapięcia typu pętelkowego.

1. Kroimy długi, cienki prostokąt ze skosu. Składamy na pół, podwijamy brzegi i zszywamy ściegiem prostym.

 

2. Kroimy na równej długości odcinki. Długość zależy od wielkości guzików oraz naszej fantazji;)

 

3. Pętelki układamy na prawej stronie zapięcia, brzegi pętelek leżą na brzegu zapięcia. Przypinamy szpilkami, zszywamy. Aby zminimalizować ryzyko wydarcia gotowych pętelek, warto przeszyć dodatkowo zapas gęstym zygzakiem. Nie będzie tego widać na prawej stronie, jeśli przyszyjemy końce pętelek do zapasu zapięcia.

 

4. Układamy na sobie obie części zapięcia/paska/odszycia szyi czy czegokolwiek innego, gdzie pojawia się to zapięcie, zszywamy.

 

5. Wywijamy odszycie/pasek itp. na prawą stronę, podwijamy otwarty brzeg. Przyszywamy guziczki i ta daaam! Śliczne, dekoracyjne zapięcie gotowe.

 

Prawda, że banalnie proste? ;)

piątek, 04 marca 2011, urkye
handmade by URKYE

Polecane wpisy

  • Smocza kominiarka

    Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, jak szybko uszyć fajną, ciepłą kominiarkę dla maluszka:) Kominiarka jest imho świetna na chłodniejsze dni, bo fajnie okrywa uszy

  • Szyjemy czapkę dla niemowlaka

    Dziś chciałabym Wam pokazać, jak szybko uszyć "na oko" czapkę dla niemowlaka. Gotową czapę dzielnie prezentuje Piotruś :) Czapkę kroimy bez wykroju. Do uszycia

  • Kryte zapięcie w koszuli

    Dziś pokażę Wam, jak się robi kryte zapięcie w koszuli. Sposobów jest na pewno więcej, więc nie jest tak, że przedstawione przeze mnie jest jedynym poprawnym:)

Komentarze
2011/03/05 13:49:18
Taaa...Proste ; Jakieś trzy miesiące temu miałam napadowy okres nauki szycia. Dwie złamane igły, jedna skrzywiona. A ile brzydkich słów...Szacuneczek, Urkye, szacuneczek!
-
2011/03/05 14:31:03
Aaach, cudowna jesteś :)) Na pewno mi się ta instrukcja przyda :D
-
2011/03/06 17:45:51
Renulcu, nie możesz się tak szybko poddawać! Wszystkim na początku nie wychodzi tak, jak by chcieli:) Spójrz chociażby na mój "piękny" zielony sweter;P
Anju cieszę się, że tutorial ma szansę być przydatny:)))
-
Gość: Kasica, *.cityconnect.pl
2011/03/14 20:20:58
Niech Ci Bozia w dzieciach za te tutoriale! Mam tylko takie pytanie - jeśli zszyje się od razu cały pasek i potem go pociacha (często są też takie instrukcje np do szlufek) - czy on się aby na pewno nie spruje po kilku praniach?
renulec, witaj w klubie, moja maszyna została obdarzona taką ilością epitetów że niech się najbardziej kontrowersyjni politycy schowają;)
-
2011/03/15 06:45:39
Pasek się nie spruje, gwarantuję:) Musisz tylko pamiętać o jednej rzeczy - jak przyszywasz szlufki/pętelki do paska, to oprócz przeszycia ściegiem prostym, warto przeszyć zapas zygzakiem - szew jest wtedy wzmocniony i ryzyko wydarcia malutkie. Właśnie widzę, że nie wspomniałam o tym w notce - zaraz dopiszę:) Dzięki za zwrócenie uwagi:)


Moja rozmiarówka
Napisz do mnie


Zapraszam do sklepu z ubraniami probiuściastymi www.urkye.pl

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć lub tekstów oraz powielanie moich autorskich projektów.
Akceptuję linkowanie do zdjęć i notek pod warunkiem wskazania źródła, czyli tego bloga.