czyli wszystko to, co wyszło spod mojej igły
Blog > Komentarze do wpisu
Szycie spodni - poziom easy

Dziś pokażę jak się szyje najprostsze spodnie - bez zaszewek, bez kieszeni, ściągane w pasie gumką. Szyć będę spodenki dziecięce (takie jak tu), ale szyje je się identycznie jak te dla dorosłych:)

1. Wykrawamy przód i tył spodni:

 

2. Spinamy po jednej części przodu i tyłu, zszywamy wzdłuż zewnętrznych i wewnętrznych boków nogawek. Należy uważać, aby nacięcia się stykały (czerwona strzałka).

 

3. Ścieg dobieram do rodzaju tkaniny - do elastycznej bawełenki ten będzie najlepszy:

Jednocześnie łączy tkaniny i obrzuca zapasy. Po zszyciu obcinamy nadmiar materiału.

Jeśli szyjemy np. z lnu, można zszywać zwykłym ściegiem prostym, a potem obrzucac brzegi np. zygzakiem.

 

4. Jedną nogawkę wywracamy na prawą stronę i wsuwamy wewnątrz nogawki, która pozostała na lewej stronie. Spinamy szew środkowy. Pamiętamy, aby zakończyć szycie na wysokości rozcięcia z tyłu (czarna strzałka).

 

5. Wykańczamy rozcięcie z tyłu, zawijamy materiał podójnie i przeszywamy wąsko ściegiem prostym.

 

6. Teraz czas na wykonanie tunelu na gumkę i podwinięcie nogawek. Będę szyć ściegiem, który jednocześnie przyszywa i obrzuca zapasy. Dodatkowo jest jeszcze całkiem ładny:)

Zszywamy tunel...

oraz podwijamy nogawki.

 

7. Teraz czas na wciągnięcie gumki. Najlepiej skorzystać z pomocy agrafki: wpinamy ją na końcu gumki i przeciągamy przez tunel.

 

8. Końce gumki spinamy razem i zszywamy, np. gęstym ściegiem zygzakowym.

 

9. Wywracamy spodenki na prawą stronę. Gotowe :)

 

czwartek, 10 grudnia 2009, urkye
handmade by URKYE

Polecane wpisy

  • Smocza kominiarka

    Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, jak szybko uszyć fajną, ciepłą kominiarkę dla maluszka:) Kominiarka jest imho świetna na chłodniejsze dni, bo fajnie okrywa uszy

  • Szyjemy czapkę dla niemowlaka

    Dziś chciałabym Wam pokazać, jak szybko uszyć "na oko" czapkę dla niemowlaka. Gotową czapę dzielnie prezentuje Piotruś :) Czapkę kroimy bez wykroju. Do uszycia

  • Kryte zapięcie w koszuli

    Dziś pokażę Wam, jak się robi kryte zapięcie w koszuli. Sposobów jest na pewno więcej, więc nie jest tak, że przedstawione przeze mnie jest jedynym poprawnym:)

Komentarze
2009/12/11 19:49:27
Dla mnie uszycie tej bluzki, którą uszyłam, było orzechem trudnym do zgryzienia, a co dopiero spodni :) Mama zawsze mi mówiła, że uszyć spodnie, nawet najłatwiejsze, to naprawde wielka sztuka. Dlatego na razie nawet się nie przymierzam do spodni. Ale Pani, takiemu ekspertowi, to wszystko wychodzi i jestem pod wrażeniem. Pozdrawiam
P. S. oczywiście ważna jest dla mnie Pani opinia (obiektywna :)
-
2009/12/12 10:36:49
Całkiem ciekawe - moim zdaniem to właśnie bluzki (a już w szczególności koszule) są trudniejsze i bardziej czasochłonne od spodni:) Wszystko chyba zależy od ilości detali, które się pojawiają: bluzka może być prościutka składająca się tylko z przodu, tyłu i rękawków, albo taka z kołnierzem na stójce, kieszeniami i krytym zapięciem. Tak samo spodnie - mogą być prościutkie na gumce oraz takie z wieloma kieszeniami o różnym stopniu trudności i zapięciu na zwykły zamek - ciężko uogólnić i porównać co się trudniej szyje bluzki, czy spodnie ;)

Ps. Pochwalisz się gdzieś uszytą bluzką? Z chęcią bym obejrzała:)
-
2009/12/12 11:37:14
Dzień dobry, bluzka jest na moim blogu www.dekoria.wordpress.com
I czekam na Pani opinię i oczywiście jakieś rady :) pozdrawiam
-
2009/12/12 14:52:43
Coś ostatnio średnio kojarzę;) Na śmierć zapomniałam, że Ty=Dekoria:P Jak byłam ostatnio, to bluzki jeszcze nie było:) A dziś wchodzę i widzę, że cały wystrój bloga się zmienił:)

Moja rozmiarówka
Napisz do mnie


Zapraszam do sklepu z ubraniami probiuściastymi www.urkye.pl

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć lub tekstów oraz powielanie moich autorskich projektów.
Akceptuję linkowanie do zdjęć i notek pod warunkiem wskazania źródła, czyli tego bloga.