czyli wszystko to, co wyszło spod mojej igły
Blog > Komentarze do wpisu
Rozcięcia w rękawach

Tego typu rozcięcia pojawiają się najczęściej w koszulach z mankietami. Wykonuje je się dość łatwo, aczkolwiek trzeba wykazać się dużą precyzją szycia. Jeśli masz akurat mało czasu na szycie, lepiej przełóż wykonanie tego detalu na inny termin;)

 

1. Rozcinamy materiał wzdłuż linii cięcia, aż do poprzecznej kreski.

 

2. Rozciągamy nacięcie tak, by dostać linię (w miarę;)) prostą.

 

3. Pliski przyszywamy jednym dłuższym bokiem do rozcięć. Staramy się szyć jak najbliżej, by zapasy były jak najmniejsze. Pliska leży prawą stroną na prawej rękawa.

 

4. Wywijamy pliskę na drugą stronę (czyli jesteśmy teraz po lewej stronie rękawa), składamy na grubość ok. 4-5mm i zawijamy zapasy w pliskę. Spinamy gęsto szpilkami i szyjemy jak najbliżej szwu łączenia pliski z nacięciem rękawa.

zawijamy, spinamy gęsto szpilkami...

i szyjemy:)

 

5. Jesteśmy nadal na lewej stronie rękawa. Układamy pliskę tak jak na zdjęciu poniżej i od wierzchołka nacięcia szyjemy po skosie-jak zaszewkę. Dzięki temu boki pliski ładnie na sobie leżą.

 

6. Na koniec trzeba oczywiście rozprasować rozcięcie;) Na dole dojdą mankiety, w miejscu rozcięcia będą miały zapięcie na guziki.

 

czwartek, 12 listopada 2009, urkye
handmade by URKYE

Polecane wpisy

  • Smocza kominiarka

    Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, jak szybko uszyć fajną, ciepłą kominiarkę dla maluszka:) Kominiarka jest imho świetna na chłodniejsze dni, bo fajnie okrywa uszy

  • Szyjemy czapkę dla niemowlaka

    Dziś chciałabym Wam pokazać, jak szybko uszyć "na oko" czapkę dla niemowlaka. Gotową czapę dzielnie prezentuje Piotruś :) Czapkę kroimy bez wykroju. Do uszycia

  • Kryte zapięcie w koszuli

    Dziś pokażę Wam, jak się robi kryte zapięcie w koszuli. Sposobów jest na pewno więcej, więc nie jest tak, że przedstawione przeze mnie jest jedynym poprawnym:)

Komentarze
2009/11/12 17:46:42
Jak tak to opisujesz, to wygląda jak bułka z mleczkiem, a jakbym próbowała to zrobić, to W ŻYCIU by mi się nie udało. Gratuluję bloga, jest fenomenalny!
-
2009/11/12 18:30:09
Dzięki:)
Sheila, to naprawdę nie jest trudne-gdybyś spróbowała sama uszyć taki (czy inny) detal, to NA PEWNO by się Tobie udało:) Trzeba tylko wiedzieć co w jakiej kolejności zrobić:)
-
2009/11/13 10:47:06
zapraszam po wyróznienie
-
2011/11/12 12:45:19
Czy to ostatnie zdjęcie to na prawej stronie? Gdyż zastanawiam się, jak to ma wyglądać na prawej... Ten szew jest blisko tego pierwszego czy się z nim ma pokrywać?
-
2011/11/12 15:39:12
Tak, to jest widok na prawej stronie. Teoretycznie obie części powinny idealnie leżeć na sobie, ale to tylko teoria;)
-
2011/11/13 13:53:15
No właśnie, szyjąc na lewej ciężko kontrolować, co się dzieje na prawej, zwłaszcza, jak materiał śliski... A jakby tak szyć na prawej i przymknąć oko na lewą?
-
2011/11/14 06:51:05
Można, wszystko można;) Jak odpowiednio dokładnie podwiniesz materiał, to teoretycznie na lewej stronie całość powinna również dobrze wyglądać.

Moja rozmiarówka
Napisz do mnie


Zapraszam do sklepu z ubraniami probiuściastymi www.urkye.pl

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć lub tekstów oraz powielanie moich autorskich projektów.
Akceptuję linkowanie do zdjęć i notek pod warunkiem wskazania źródła, czyli tego bloga.