czyli wszystko to, co wyszło spod mojej igły
Blog > Komentarze do wpisu
Reglanowe rękawy

Typ rękawów przyjazny w szyciu;) Poziom irytacji w trakcie szycia niski;) Nie musimy nic przymarszać, linie ładnie się łączą, ryzyko złego wszycia bliskie zeru;)

Rozpoczynamy od zszycia szwów rękawów. Zaczynamy od zewnątrz, kończymy przy wierzchołku. Szyjemy pododnie jak zaszewki. Zapas zaprasowujemy na tył.

Tak wygląda gotowy rękaw:

Teraz przykładamy oba rękawy do bluzki i sprawdzamy, który jest lewy, a który prawy:P Nacięcie na rękawie musi leżec na nacięciu podkroju pachy.

Wywijamy bluzkę na lewą stronę, rękaw pozostaje na prawej. Wkładamy rękaw do bluzki i spinamy szpilkami wzdłuż linii szycia. Należy zwrócić uwagę by nacięcia leżały na sobie:

Zszywamy obie części, zapasy szwów ujmujemy razem, obrzucamy i zaprasowujemy w bluzkę. Przyszyty rękaw wygląda tak:

Łatwe rękawy, co nie? ;)

sobota, 07 listopada 2009, urkye
handmade by URKYE

Polecane wpisy

  • Smocza kominiarka

    Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, jak szybko uszyć fajną, ciepłą kominiarkę dla maluszka:) Kominiarka jest imho świetna na chłodniejsze dni, bo fajnie okrywa uszy

  • Szyjemy czapkę dla niemowlaka

    Dziś chciałabym Wam pokazać, jak szybko uszyć "na oko" czapkę dla niemowlaka. Gotową czapę dzielnie prezentuje Piotruś :) Czapkę kroimy bez wykroju. Do uszycia

  • Kryte zapięcie w koszuli

    Dziś pokażę Wam, jak się robi kryte zapięcie w koszuli. Sposobów jest na pewno więcej, więc nie jest tak, że przedstawione przeze mnie jest jedynym poprawnym:)

Komentarze
2009/11/07 10:57:57
Jak dla mnie czarna magia jeszcze :) I jak ta Diana? Mnie się bardziej podoba, niż Burda. Łatwiej napisana :) Szyję model 1
-
2009/11/07 15:09:21
świetna jest ta Diana! Dzięki za informację, że coś takiego istnieje:D Kupiłam, ale właśnie widzę, że chyba stary numer hmm... bo w środku jest napisane, że nowy się ukaże 5 listopada:P Brakuje mi rysunków samych modeli przy zdjęciach-jednak łatwiej się ocenia model widząc rysunek+zdjęcie:) Mam upatrzoną jedną bluzkę, będę szyć:) Zobaczymy, jak będzie leżeć:)
Co do reglanowych rękawów-właśnie zauważyłam, że w Dianie radzą je inaczej szyć-jak widać, są dwie szkoły:) Oni proponują najpierw przyszyć rozłożony rękaw do podkroju pach, dopiero potem zszyć szew rękawa i boczny za jednym zamachem. Ciekawe:)

Moja rozmiarówka
Napisz do mnie


Zapraszam do sklepu z ubraniami probiuściastymi www.urkye.pl

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć lub tekstów oraz powielanie moich autorskich projektów.
Akceptuję linkowanie do zdjęć i notek pod warunkiem wskazania źródła, czyli tego bloga.