czyli wszystko to, co wyszło spod mojej igły
Blog > Komentarze do wpisu
Mankiety

Mankiety przy rękawach są dość często pojawiającym się detalem. Dziś pokażę jak się je wykonuje:)

Mankiety składamy na pół lewą stroną do środka i zaprasowujemy.  Rozkładamy. Górną część mankietu przypinamy wzdłuż dłuższego boku do końca rękawa. Przyszywamy tak, by rozpocząć i skończyć dokładnie w miejscach, gdzie linie mankietu spotykają się pod kątem prostym (kryptonim róg;))

Składamy mankiety na pół prawą stroną do środka. Zszywamy krótsze boki mankietów. Należy dopilnować by szew się kończył DOKŁADNIE na rogu-tam, gdzie poprzednio kończyliśmy przyszywanie dłuższych brzegów.

Obcinamy równo zapasy, na rogach obcinamy ukośnie (pokazane poniżej-wtedy ładnie się wywiną, jeśli materiału będzie za dużo, to zrobią się brzydkie wybrzuszenia). Można obrzucić brzegi, ale nie trzeba (zapasy będą całe schowane w mankiety, nie będa miały kontaktu ze złym, szarpiącym światem zewnetrznym;)) Aha, nie sugerujcie się podwójnym szycien na zdjęciu poniżej-moje mankiety wykonane są z podwójnej warstwy materiału i ten zewnętrzny szew służył do połączenia obu warstw:)

Wywijamy mankiety. Wszystkie zapasy kierujemy do wnętrza mankietu. Wewnętrzną część mankietów podwijamy do środka, przyczepiamy szpilkami i przyszywamy ręcznie (wersja bardziej elegancka) lub maszynowo.

Gotowe:)

środa, 04 listopada 2009, urkye
handmade by URKYE

Polecane wpisy

  • Smocza kominiarka

    Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, jak szybko uszyć fajną, ciepłą kominiarkę dla maluszka:) Kominiarka jest imho świetna na chłodniejsze dni, bo fajnie okrywa uszy

  • Szyjemy czapkę dla niemowlaka

    Dziś chciałabym Wam pokazać, jak szybko uszyć "na oko" czapkę dla niemowlaka. Gotową czapę dzielnie prezentuje Piotruś :) Czapkę kroimy bez wykroju. Do uszycia

  • Kryte zapięcie w koszuli

    Dziś pokażę Wam, jak się robi kryte zapięcie w koszuli. Sposobów jest na pewno więcej, więc nie jest tak, że przedstawione przeze mnie jest jedynym poprawnym:)

Komentarze
2009/11/04 21:10:06
Zachwycił mnie Pani blog. Mnóstwo przydatnych rzeczy tu znalazłam. A tak się męczyłam nad wykrojem. Do piero zaczęłam moją przygodę z szyciem i mam nadzieję, że Pani nie zniknie :)
-
2009/11/05 09:00:11
Bardzo się cieszę, że blog się podoba:) Zapraszam w przyszłości! Sukcesywnie będą pojawiać się kolejne notki z kursu-więc jeśli Pani dopiero zaczyna przygodę z szyciem, to powinny się przydać:)

Moja rozmiarówka
Napisz do mnie


Zapraszam do sklepu z ubraniami probiuściastymi www.urkye.pl

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć lub tekstów oraz powielanie moich autorskich projektów.
Akceptuję linkowanie do zdjęć i notek pod warunkiem wskazania źródła, czyli tego bloga.