czyli wszystko to, co wyszło spod mojej igły
Blog > Komentarze do wpisu
Zaszewki

Zszywanie zaszewek jest banalnie proste;)

Chwytamy zewnętrzne końce zaszewki (warto przy wykrawaniu naciąć te miejsca) i spinamy szpilką. Wierzchołek zaszewki zaznaczamy prostopadle szpilką (przyda sie w trakcie szycia-będzie wiadomo, gdzie należy skończyć) zaś środek spinamy szpilkami pilnując by linie leżały na sobie. Wygląda to tak:

Szyjemy ściegiem prostym (długość 2-3), tak by zakończyć dokładnie na prostopadłej szpilce. Pisząc zakończyć mam na myśli wyjechanie igłą poza materiał;) Zawsze gdy szyjemy ściegiem prostym musimy pamietać o zakończeniu ściegu (szyjemy centymentr przód-tył-przód). W przypadku zaszewki na początku szycia (przy rozcięciu).

Nitki przy wierzchołku zaszewki obcinamy z zapasem, po czym zawiązujemy je na supełek i obcinamy nadmiar. Supełek daje gwarancję, że zaszewka nie zacznie się pruć (jak w ciuchach z sieciówek;))

Zaszewki można ostębnować na prawej stronie. Jeśli nie, to powinno się je rozprasować przed kontynuacją szycia. Wersja dla leniwych-ułożenie zaszewek w tym samym kierunku (np. w dół przy koszuli bądź do środka-jeśli jest to np. spódnica) i przeszycie ponad linią mydełka (na zapasie) ściegiem prostym-unieruchomi to zaszewki, a rozprasuje się je jak już całośc będzie gotowa. Mniej biegania po domu i grzania żelazka:P

poniedziałek, 19 października 2009, urkye
handmade by URKYE

Polecane wpisy

  • Smocza kominiarka

    Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, jak szybko uszyć fajną, ciepłą kominiarkę dla maluszka:) Kominiarka jest imho świetna na chłodniejsze dni, bo fajnie okrywa uszy

  • Szyjemy czapkę dla niemowlaka

    Dziś chciałabym Wam pokazać, jak szybko uszyć "na oko" czapkę dla niemowlaka. Gotową czapę dzielnie prezentuje Piotruś :) Czapkę kroimy bez wykroju. Do uszycia

  • Kryte zapięcie w koszuli

    Dziś pokażę Wam, jak się robi kryte zapięcie w koszuli. Sposobów jest na pewno więcej, więc nie jest tak, że przedstawione przeze mnie jest jedynym poprawnym:)

Komentarze
Gość: , *.chelmnet.pl
2015/01/04 22:33:46
Witam
dostałam kilka dni temu maszynę do szycia i przeglądam internet aby rozszerzyć swoja wiedzę (raczej marną) na temat szycia i znalazłam Twojego bloga - rzeczy, które szyjesz są super.
przy temacie zaszewek przypomniałam sobie, że tak samo robiła zaszewki moja babcia - która była (bo już nie szyje ze względu na wiek) najwspanialszą krawcową.
pozdrawiam
-
2015/01/06 13:18:09
Dzięki:) Udanego szycia i pozdrowienia dla Ciebie i Twojej babci!

Moja rozmiarówka
Napisz do mnie


Zapraszam do sklepu z ubraniami probiuściastymi www.urkye.pl

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć lub tekstów oraz powielanie moich autorskich projektów.
Akceptuję linkowanie do zdjęć i notek pod warunkiem wskazania źródła, czyli tego bloga.