czyli wszystko to, co wyszło spod mojej igły
Blog > Komentarze do wpisu
Wykrój-rysowanie mniejszego i większego rozmiaru

Co zrobić, jeśli chcemy uszyć mniejszy/większy rozmiar niż graniczny przygotowany w burdzie/SKPK? Zadanie jest bardzo proste, aczkolwiek czasochłonne. Szyję ubranko w rozmiarze 56-58. Najmniejszy gotowy rozmiar to 62, więc muszę samodzielnie przygotować mniejszy.

Rozkładamy arkusz wykrojów i szukamy naszego modelu (kolor zielony). Zabawę czas zacząć:) Brzegi poszczególnych rozmiarów łączymy ze sobą prostą linią, mierzymy odległość między sąsiednimi rozmiarami i w takiej też odległości zaznaczamy punkt na narysowanej linii.

Jeśli poszczególne rozmiary różnią się długością (np. spodnie dla dzieci), to odmierzamy odległość między rozmiarami i w takiej też odległości od najmniejszego/największego rysujemy nową, równoległą linię. W ten sam sposób przenosimy wszelkie oznaczenia, które widzimy jako równoległe linie na wykroju.

Nowe linie boczne rysujemy w identycznej odległości od granicznego rozmiaru co między poszczególnymi rozmiarami-zasada jest cały czas ta sama, co poprzednio;) Jeśli linie wszystkich rozmiarów przecinają się w jednym punkcie, to oczywiście linia należąca do naszego nowego rozmiaru też będzie przez niego przechodzić ;)

Tył spodenek w nowym rozmiarze narysowany jest ołówkiem (wiem, mało wyraźne... ale nie chciałam mazać pisakiem;))

 

Postępujemy tak ze wszystkimi elementami wykroju.

Nowy rozmiar gotowy:)

piątek, 09 października 2009, urkye
handmade by URKYE

Polecane wpisy

  • Smocza kominiarka

    Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, jak szybko uszyć fajną, ciepłą kominiarkę dla maluszka:) Kominiarka jest imho świetna na chłodniejsze dni, bo fajnie okrywa uszy

  • Szyjemy czapkę dla niemowlaka

    Dziś chciałabym Wam pokazać, jak szybko uszyć "na oko" czapkę dla niemowlaka. Gotową czapę dzielnie prezentuje Piotruś :) Czapkę kroimy bez wykroju. Do uszycia

  • Kryte zapięcie w koszuli

    Dziś pokażę Wam, jak się robi kryte zapięcie w koszuli. Sposobów jest na pewno więcej, więc nie jest tak, że przedstawione przeze mnie jest jedynym poprawnym:)


Moja rozmiarówka
Napisz do mnie


Zapraszam do sklepu z ubraniami probiuściastymi www.urkye.pl

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć lub tekstów oraz powielanie moich autorskich projektów.
Akceptuję linkowanie do zdjęć i notek pod warunkiem wskazania źródła, czyli tego bloga.