czyli wszystko to, co wyszło spod mojej igły
Blog > Komentarze do wpisu
Skracanie zamka

Co zrobić, kiedy zamki dostępne z pasmanterii nie mają takiej długości, jaka jest nam potrzebna? Kupujemy dłuższy zamek i skracamy go na maszynie:)

Przypinamy zamek od wierzchołka, przyszywamy.

Teraz zabieramy się za skracanie. Wyłączamy ząbki-trzeba sprawdzić z instrukcji jak to się robi w danej maszynie, u mnie dźwignia znajduje się w ramieniu:

Ustawiamy ścieg zygzakowy, długość ściegu 0-1, szerokość 4-6.

Opuszczamy stopkę na końcu zamka leżącego na materiale tak, by w trakcie szycia igła trafiała z obu stron ząbków (o rety, jak to brzmi:P). W ten sposób wykonamy nowe zakończenie zamka-suwak nie wypadnie;)

Odcinamy niepotrzebną część zamka. Gotowe:)

sobota, 31 października 2009, urkye
handmade by URKYE

Polecane wpisy

  • Smocza kominiarka

    Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, jak szybko uszyć fajną, ciepłą kominiarkę dla maluszka:) Kominiarka jest imho świetna na chłodniejsze dni, bo fajnie okrywa uszy

  • Szyjemy czapkę dla niemowlaka

    Dziś chciałabym Wam pokazać, jak szybko uszyć "na oko" czapkę dla niemowlaka. Gotową czapę dzielnie prezentuje Piotruś :) Czapkę kroimy bez wykroju. Do uszycia

  • Kryte zapięcie w koszuli

    Dziś pokażę Wam, jak się robi kryte zapięcie w koszuli. Sposobów jest na pewno więcej, więc nie jest tak, że przedstawione przeze mnie jest jedynym poprawnym:)

Komentarze
Gość: a., *.toya.net.pl
2012/01/09 00:51:10
nie znam się zupełnie na szyciu (trafiłam na bloga, bo zawsze chciałam się nauczyć i postanowiłam zrealizować postanowienie :>) ale ponieważ nienawidzę jak ubrania drapią, to mam pytanie, czy czasem nie ładniej byłoby zamek troszkę dłuższy i przed zszyciem go podwinąć pod spód?
-
2012/01/09 17:58:45
Cześć:) Na początku życzę powodzenia w nauce szycia! :) Oczywiście można zrobić tak, jak piszesz - aczkolwiek wszystko zależy od tego, na ile podwójna warstwa zamka może być widoczna i czy będzie widoczna. Jeśli Tobie coś takiego nie przeszkadza, to jak najbardziej można zamek podwinąć:)
-
Gość: Magds, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/12/18 20:24:16
Znalazłam ten blog oczywiście przez przypadek i dziękuję bardzo za to. Sposób genialny w swojej prostocie. Zajmuje może 5 minut. Po prostu super. Dziękuję i serdecznie polecam, ja własnie przed chwilą go wykorzystałam.

Moja rozmiarówka
Napisz do mnie


Zapraszam do sklepu z ubraniami probiuściastymi www.urkye.pl

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć lub tekstów oraz powielanie moich autorskich projektów.
Akceptuję linkowanie do zdjęć i notek pod warunkiem wskazania źródła, czyli tego bloga.