czyli wszystko to, co wyszło spod mojej igły
Blog > Komentarze do wpisu
Kieszenie w szwach

Kieszenie w szwach należą do łatwiejszych (wygrywają z nimi tylko naszywane kieszonki;)) i są praktycznie niewidoczne:)

Rozpoczynamy szycie. Zszywamy szew boczny (lub jakikolwiek inny gdzie będą schowane kieszenie) tak, by zaczynać i kończyć dokładnie na nacięciach. Materiał składamy oczywiście prawą stroną do prawej.

Następnie przykładamy kieszenie tak, by było dobrze (przyda się trochę wyobraźni:P) i przypinamy szpilkami. Prawa część kieszeni leży na prawej materiału i tak po obu stronach. Pokazowe kieszenie szyję z białego polaru, na którym niestety średnio widać różnicę między lewą a prawą stroną:/ Jeśli w przyszłości będę szyć coś bardziej zróżnicowanego lewo- i prawostronnie, to dołączę:)

Przednią i tylnią część kieszenie przypinamy do zapasów szwów bocznych i szyjemy. Możemy albo szyć dokładnie na linii, zaczynając i kończąc na nacięciach (ja tak robię) lub w odległości ok. 5mm od szwu (tak zaleca Burda). Nalezy uważać, żeby nie przyszyć przypadkiem drugiej części kieszeni;)

Po przyszyciu górnej i dolnej części kieszeni przychodzi pora na zszycie worka kieszeni. Obie części składamy prawą stroną do prawej, spinamy i zszywamy. Nalezy pamiętać o zakończeniu szwu! Inaczej kieszenie będa się pruć. Warto również wzmocnić dolną część kieszeni przeszywając drugi raz w odlełości ok. 2 mm od pierwszego szwu.

Kieszonka gotowa:) I nawet się uśmiecha:D

środa, 28 października 2009, urkye
handmade by URKYE

Polecane wpisy

  • Smocza kominiarka

    Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, jak szybko uszyć fajną, ciepłą kominiarkę dla maluszka:) Kominiarka jest imho świetna na chłodniejsze dni, bo fajnie okrywa uszy

  • Szyjemy czapkę dla niemowlaka

    Dziś chciałabym Wam pokazać, jak szybko uszyć "na oko" czapkę dla niemowlaka. Gotową czapę dzielnie prezentuje Piotruś :) Czapkę kroimy bez wykroju. Do uszycia

  • Kryte zapięcie w koszuli

    Dziś pokażę Wam, jak się robi kryte zapięcie w koszuli. Sposobów jest na pewno więcej, więc nie jest tak, że przedstawione przeze mnie jest jedynym poprawnym:)

Komentarze
2009/10/28 22:06:34
Zdanie "Następnie przykładamy kieszenie tak, by było dobrze" jest absolutnie bezbłędne :))

Moja rozmiarówka
Napisz do mnie


Zapraszam do sklepu z ubraniami probiuściastymi www.urkye.pl

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć lub tekstów oraz powielanie moich autorskich projektów.
Akceptuję linkowanie do zdjęć i notek pod warunkiem wskazania źródła, czyli tego bloga.